6 мільйонів українців щодня проживають нестерпний біль: це пацієнти з онкологією, епілепсію, військові та цивільні з симптомами ПТСР, люди з хворобою Паркінсона та іншими тяжкими захворюваннями

Відлік болю:

Ще 19 березня 2019 року Верховна Рада прийняла до розгляду петицію про легалізацію медичного канабісу. Майже 5 років пацієнти чекають на знеболення.

Ти можеш зупинити біль - підтримай законопроєкт №7457 Публікуй свою історію з гештегами #зупинитибіль #знеболь7457

Що таке медичний канабіс та чому він необхідний?

МЕДИЧНИЙ КАНАБІС - ЦЕ ЛІКИ пігулки, капсули, олійки, спреї та ін.

Вони є ефективними при лікуванні понад 50 патологічних станів: епілепсії, розсіяного склерозу, неврологічних захворювань, захворювань травного тракту, хронічного болюПТСР тощо. 56 країн світу використовують медичний канабіс, зокрема, це країни ЄС, Канада, Велика Британія та Сполучені Штати. hh

Контроль та доступ для пацієнтів:

png

«Медичний канабіс — необхідний! Він може допомогти величезній кількості людей подолати психологічні проблеми, соматичні захворювання, травми та каліцтва», — розповідає військовослужбовець Ігор Холодило. У 2016-му він вперше відчув на собі, що таке посттравматичний стресовий розлад, коли в будь-який момент ніби знову переносився на поле бою. За словами військового, допомогти вирішити ці проблеми може як ефективна психотерапія, так і її медикаментозний супровід. Препарати на основі медичного канабісу — один зі способів.

Шестирічна Софійка все життя хворіє на церебральний параліч та епілепсію. Без препаратів на основі медичного канабісу дівчинка щодня переживала 5-6 судом на день, кожна з яких тривала від 2 до 30 хвилин. «Це дуже страшно виглядає: повне виснаження організму, сильні спазми, прокручування всього тіла з больовими відчуттями»,—розповідає мама Софії. Натомість у сусідній Польщі Софійка може легально лікуватися протисудомним препаратом на основі медичного канабісу.

«Я - лікар, оперую людей, які отримали травми війни. Все частіше після багаточисельних операцій військові мають загострення посттравматичного стресового розладу та біль, з яким не можуть впоратися знеболюючі. Пацієнти часто втрачають нормальний сон, стають гіперактивними або емоційно нестабільними, у деяких навіть з'являються панічні атаки або суїцидальні думки. Тут здатен допомогти медичний канабіс. Його потрібно легалізувати зараз, бо щодня людей, які потребують медичного канабісу, стає більше»,— розповідає отоларингологиня Наталія Комашко.